სურსათის ეროვნული სააგენტო რესტორან "იმერულ ეზოში" კანონმდებლობით გათვალისწინებულ ღონისძიებებს განახორციელებს, - ამის შესახებ განცხადება სურსათის ეროვნულმა სააგენტომ გააკეთა.
სააგენტოს ინფორმაციით, მცხეთა-მთიანეთის რეგიონის ინსპექტორები უკვე იმყოფებიან ნატახტარში მდებარე საზოგადოებრივ კვების ობიექტში, სადაც, გავრცელებული ინფორმაციით, რამდენიმე ადამიანმა ინტოქსიკაცია მიიღო.
"სურსათის ეროვნული სააგენტოსათვის მნიშვნელოვანია მოსახლეობის ჩართულობა. ამიტომ მოვუწოდებთ მომხმარებელს, დარღვევის აღმოჩენის შემთხვევაში, დაუკავშირდეს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის ცხელ ხაზს - 15 01". - ნათქვამია სურსათის ეროვნული სააგენტოს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
ამ რესტორანში რამოდენიმე კვირის წინ წასაღებად ხაჭაპურები შევუკვეთე. რაც შევუკვეთე რატომღაც დაჭრილი მოიტანეს.ეჭვი გამიჩნდა,რომ წინა დღის დაჭრილი,გაცხელებული ხაჭაპური უნდოდათ გამოეტანებინათ.მიზეზი,რომ ვკითხე მითხრეს,ზოგს ასე მიაქვსო.მოკლედ რაღაც საეჭვო იყო და წამოვედი.