ირაკლი ხმალაძე - შესაძლოა, მეტროს მემანქანეების პასუხისმგებლობის საკითხი დადგეს
შესაძლებელია, მეტროს მემანქანეების პასუხისმგებლობის საკითხი დადგეს, - ამის შესახებ თბილისის ვიცე-მერმა ირაკლი ხმალაძემ ჟურნალისტებს დასმული კითხვის საპასუხოდ განუცხადა.
ხმალაძე ჯერჯერობით არ აკონკრეტებს, რა ღონისძიებები იქნება მეტროს მემანქანეების მიმართ გამოყენებული - დისციპლინური პასუხისმგებლობა თუ სამსახურიდან გათავისუფლება.
"რა თქმა უნდა, შესაძლოა, პასუხისმგებლობის საკითხი დადგეს. ეს არის სამართლებრივი საკითხი. მათი მხრიდან დარღვეულია კომპანიის შინაგანაწესი, კანონი, სასამართლოს გადაწყვეტილება, რასაც მოჰყვება სამართლებრივი რეაგირება, იქნება ეს დისციპლინური პასუხისმგებლობა, სამსახურიდან გათავისუფლება თუ სხვა ღონისძიებები, ამას ცოტა მოგვიანებით გაცნობებთ", - განაცხადა ხმალაძემ და დასძინა, ისინი აუცილებლად უნდა დაუბრუნდნენ სამუშაო ადგილებს და გააგრძელონ დედაქალაქის მომსახურება.
"ამ სიტუაციიდან მხოლოდ ერთადერთ გამოსავალს ვხედავ, რომ სამართლის და კანონის ჩარჩოებში ჩავჯდეთ. დავუბრუნდეთ ყველა იმ მოვალეობის შესრულებას, რასაც კანონი და ქალაქის ინტერესები გვავალდებულებს", - განაცხადა ხმალაძემ.