გმირთა მოედანზე, "ლაგუნა ვერეს" მიმდებარე ტერიტორიიდან, შესაძლოა, ბენზინგასამართი სადგურები აიღონ. ამის შესახებ თბილისის მერმა, კახა კალაძემ ჟურნალისტებს დასმული კითხვის საპასუხოდ განუცხადა.
როგორც კახა კალაძემ აღნიშნა, პროექტის განხორციელება, რომელიც ბენზინგასამართი სადგურების გადატანას და გზის გაფართოებას გულისხმობს, უახლოეს მომავალში დაიწყება.
"გმირთა მოედანზე, "ლაგუნა ვერეს" ჩამოსასვლელთან პროექტის განხორციელებას ვგეგმავთ. ეს ბენზინგასამართი სადგურები ზღუდავს ავტომობილების გადაადგილებას. პროექტის განხორციელება, რომელიც ბენზინგასამართი სადგურების გადატანას და გზის გაფართოებას გულისხმობს, უახლოეს მომავალში დაიწყება. დანარჩენ ადგილებზე კვლევაა საჭირო",- განაცხადა კალაძემ.
ეს ადგილი ორმოდ გადაიქცა.მახსოვს 11 სართულიანი როგორ უხდებოდა გმითა მოედანს.შენობის თავზე ანათებდა ნეონის რეკლამა ქართული ჩაი.მაგრამ ნელ ნელა მოხდა დეგრადაცია ამ ადგილის ბეტონის ორმოდ გადაქცევით და მახინჯი შენობების დამატებით. ახლა საჭიროა დროს დავეწიოთ ლამაზი ახალი 11 სართულიანი ცათამბჯენებით იაპონურ სტილში. ეს ხომ საკურორტო ზონა არ არის გააცნობიერეთ ნათლად.ეს ქალაქის ყველაზე დატვირთული ადგილია. ამიტომ ცათამბჯენებში უნდა იყოს მკაცრი ურბანიზმი და მოდერნი და არა სუბტროპიკული განწობა.