უამინდობამ კახეთში პრობლემები შექმნა. ძლიერი წვიმის შედეგად სიღნაღის მუნიციპალიტეტის სოფელ ანაგასა და ვაქირში მდინარეები და ხევები ადიდდა.
მოვარდნილმა წყალმა შიდა საუბრნო გზები დააზიანა და რამდენიმე საცხოვრებელი სახლი დატბორა. მუნიციპალიტეტის მერის ინფორმაციით, სტიქიის ზონაში ტექნიკა გაგზავნილია და შესაბმის სამუშაოებს განახორციელებს.
უხვმა ნალექმა პრობლემები შექმნა ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტშიც. სოფელ ჰერეთისკარში, წითელ გორსა და ჭიაურში სანიაღვრე არხებში წყალი დაგუბდა, რამაც სახლების სარდაფები დატბორა.
როგორც "ინტერპრესნიუსს" მუნიციპალიტეტის მერმა ჯონდო მდივნიშვილმა განუცხადა, ადგილზე მობილიზებულია მძიმე ტექნიკა და მიმდინარეობს სამუშაოები.
"წვიმის დროს დაგროვილმა წყალმა ვერ გაიარა არხებში, რამაც დაგუბება და საცხოვრებელი სახლების სარდაფების დატბორვა გამოიწვია. ამ ეტაპზე უკვე სიმშვიდეა. ჩვენ დაუყოვნებლივ გავწმინდეთ არხები და წყალიც ჩვეულებრივ გადის. რაც შეეხება მოსახლეობას, იქ სამაშველო სამსახური მუშაობს. მხოლოდ სარდაფებია დატბორილი. სხვა ზიანი არ ყოფილა. ამ მდგომარეობით მუნიციპალიტეტის დონზე ვუმკლავდებით სტიქიას. არ ველოდებით გართულებებს", - აღნიშნა ჯონდო მდივნიშვილმა.